آنتالیا یکی از شهر های مهم توریستی ترکیه محسوب میشود. سفر به آنتالیا 30% صنعت گردشگری ترکیه را به خود اختصاص داده. آنتالیا دارای 657 کیلومتر ساحل که شامل پلاژها بندرها و شهرهای باستانی می باشد. آنتالیا در جنوب غربی ترکیه در میان رشته کوههای توروس واقع شده است. جمعیت این شهر در سر شماری سال 2019 بالغ بر 2.070.663 نفر بوده و مساحت این شهر 20.723 کیلومتر است.

این شهر با قرار گرفتن در منطقه دریای مدیترانه دارای زمستان های بارانی و معتدل و تابستان گرم است. آنتالیا به دلیل شرایط آب و هوای تابستانی گرم و سواحل زیبا سالیانه پذیرای میلیون ها گردشگر از تمام نقاط دنیا و به خصوص مسافران ایرانی است. در ادامه درباره تورهایی که توسط ایریا پرواز پارسیان برای مسافران ایرانی ارائه می شود، توضیح خواهیم داد.

تور آنتالیا

تورهای گردشی آنتالیا (سفر به آنتالیا)

منطقه کالیجی

منطقه کالیجی یا همان کالیچی هم شناخته میشود. در دل شهر مدرن آنتالیا با خیابانهای سنگ فرش شده و کوچه های باریک و زیبا از دوره سلجوقیان و رومیان پدیدار میشود. کافه ها و رستوران های سنتی با رنگ آمیزی های یکدست، چهره ای متفاوت در (کالیجی) ایجاد می کنند. از مهمترین نقش و نقاره های (کالیجی) می توان به “برج ساعت”، “مسجد محمد پاشا”، “مناره شکسته” و “ساحل قلعه مانند” اشاره کرد.

سفر به آنتالیا:

در تابلویی که زیر مجسمه فرمانروای رومیان اشاره شده. سربازان روم برای پیدا کردن بهشت روی زمین وارد آنتالیا میشوند. حتما در سفر به آنتالیا خودتان به شهر زیبای آنتالیا از منطقه کالیجی دیدن فرمایید.

آکواریوم آنتالیا

یکی از وسیع ترین آکواریوم های جهان شناخته می‌شود. با طول 131 متر و عرض 3 متر بزرگترین آکواریوم جهان محسوب می‌شود، دارای خزندگان پرنده ها و آبزیان مختلفی است. مرکز خرید “محصولات آکواریوم. کافه. سینمای پنج بعدی و اتاق یخ” نیز از برنامه های پکیج آکواریوم می‌باشند. در سفر به آنتالیا از مهمترین موارد آکواریوم به لوله کشی مستقیم از دریا می‌توان اشاره کرد. در سفری که به آنتالیا دارید می‌توانید از تور لیدر های خود بلیط آکواریوم را به قیمت مناسب تهیه کنید.

آکواریوم آنتالیا

مراکز خرید آنتالیا

 • تراسیتی
 • مارک آنتالیا
 • ام میگروس
 • دپو
 • ازدیلک

در سفر به آنتالیا، مراکز خرید آنتالیا نام آشنایی برای مسافران ایرانی هستند. در این مراکز تمام برند ها ی معروف پوشاک رستوران های زنجیره ای با قیمت های روز بازار، سینمای 5 بعدی، محل بازی کودکان، پارکینگ، کافه، وجود دارند. برای دریافت اطلاعات DUVIZ “صرافی معتبر” همان بیشتر به تور لیدرهای مربوط خود مراجعه فرمایید.

تور کشتی در سفر به آنتالیا

در سفر به آنتالیا، تور کشتی یکی از پر طرفدارترین تورهای ایرانی در آنتالیا به شمار می‌آید. توری شاد و خاطره انگیز با برنامه های ایرانی بوده، کشتی از 4 طبقه تشکیل شده:

1- طبقه اول رستوان و سرویس بهداشتی.

2- طبقه دوم از کافه و برنامه های شاد فرهنگی تشکیل شده.

3- طبقه سوم پیست دجی.

4- طبقه چهارم رو باز بوده و در مسیر رفت، کشتی در جزیره موش برای شنا در “محدوده‌ی کشتی” توقف نموده. در سفر به آنتالیا، توقف بعدی در کنار آبشار “دودن شلاله” بوده و “مراسم های جذاب” از برنامه های کشتی می‌باشد.

تور رفتینگ در سفر به آنتالیا

در سفر به آنتالیا محبوب ترین تور در فصل تابستان “تور رفتینگ” می‌باشد. شهر آنتالیا جزو معدود شهر های زیبای دنیا است که همه ساله “تور رفتینگ” برگزار می‌کند. توری سراسر از هیجان!

در سفر به آنتالیا برای قایق سواری در “رودخانه‌ی خروشان” همه ساله هزاران نفر برای “تور رفتینگ” ثبت نام می‌کنند. مسافران بعد پوشیدن جلیقه نجات و گرفتن پارو در قایق های 10 نفری با لیدر بومی از مبدا تا فاصله‌ی 13 کیلومتر حرکت میکنند. در طول مسیر در دو جا توقف کرده، برای “شنا و شیرجه از دایو” و “دیگری زیپ لاین”. در مسیر سفر به آنتالیا، مجریان تور، فیلم و عکس از مسافرین گرفته و در آخر نمایش داده می‌شود. توجه داشته باشید گرفتن عکس، فیلم و نوشیدنی ها شامل هزینه می‌باشند و در آخر ناهار سرو می‌‌گردد.

هتل های آنتالیا

 

منطق های توریستی آنتالیا

آنتالیا به دلیل کشیده شدن در کنار سواحل مدیترانه دارای مناطق زیادی برای جذب توریست است.

از جمله منطقه

دروازه هادریان

این دروازه ورودی کالیجی مربوط به 130 سال پس از میلاد است جنس این دروازه از سنگ مرمر ساخته شده.برای ورود امپراطور هادریانوس ساخته شده.

آنتالیا

قلعه رومیان

14 متر ارتفاع قلعه رومیان است.در قرن 2  میلادی ساخته شده برای کنترل اسکله و مرور رفت آمد

آسپندوس

 

در 40 کیلومتری آنتالیا شهری که در قرن دوم و سوم رونق زیادی داشته این شهر آملفی تئاتر زیبا به اسم آسپندوس که بعد طی سالیان هنوز سلامت خود را حفظ کرده آمفلی تئاتر در سال 155 میلادی در زمان پادشاهی مارکوس اورنیوس ساخته شده

 

 

ترمسوس

درارتفاعات رشته کوهای توروس شهری از جنس سنگلاخی ترمسوس به چشم میخورد.این شهر تقریبا سالم مانده .این مکان محل تجمع یونانیان بوده است.

 

 

 

 

پرگه

پرگه 1500 سال قبل از مسیح ساخته شده.18 کیلومتر با شهر آنتالیا فاصله داردحمام وچشمه های زیادی در این شهر وجود دارد.زمانی به دست یونانیان زمانی به دست رومیان

 

 

تونک تپه

تله کابین تونک تپه در منطقه کمر یکی از جاذبه گردشگری آنتالیا محسوب میشود.در تابستانهای گرم در این ارتفاعات برف وجود دارد.رستوران و کافه از امکانات این تله کابین است.

 

 

 

آبشار های دودن شلاله

آبشار های دودن شلاله کمتر کسی است که در سفر به شهر آنتالیا اسم دودن شلاله را شنیده باشد. آبشار های دودن شلاله در تابستانهای گرم محلی خنک برای گردشگران به شمار میاید.

 

 

 

 

برج ساعت

ما بین شهر جدید و قدیم آنتالیا برج ساعت ظاهر میشود این برج در قرن 19 ساخته شده است.برای بازدید علاقمندان به تاریخ آنتالیا.بازدید این برج رایگان میباشد .در کنار این برج کافه ها و رستوران ها نمای خاصی به این برج بخشیده.

ساحل لارا

ساحل زیبای لارا.یکی از سواحل زیبای آنتالیا که همه ساله میلیون ها گردشگری را جذب خود میکند.نزدیک ترین ساحل به شهر در سفر به آنتالیا حتما از این ساحل استفاده کنید.

 

موزه باستان شناسی آنتالیا

دوستانی که علاقه خواصی به تاریخ آنتالیا دارن میتوانند در سفر به شهر آنتالیا از این موزه باستانی دیدن فرمایید تاریخ آنتالیا پر از آثار رومیان و یونانیان است.

 

غار کارائین

این غار بسار زیبا زندگی قبل از تاریخ را نمایش مدهد.رازهای در آن نهفته که نشان میدهد در آن دوران انسان ها چطور زندگی میکردن.

 

 

فرودگاه بین المللی آنتالیا

فرودگاه بین المللی آنتالیا در  10 کیومتری شمال شرقی آنتالیا در سال 1998 فعالیت خود را آغاز کرده . در پی رونق گرفتن گردشگری در این منطقه و سیل عظیم مسافر برای گذرندن در آنتالیا. در سال 2011 عنوان بهترین فرودگاه اروپا شناخته شد که نزدیک به 27 میلیون مسافر از این فرودگاه جابه جا شده بود و بعد استانبول جز دومین فرودگاه پر رفت آمد کشور ترکیه محسوب میشود. فرودگاه بین المللی آنتالیا 3 ترمینال دارد.ترمینال اول پرواز خارجی ترمینال وسط پروازهای داخلی ترمینال سوم پرواز های خرجی شامل میشود.

 

امکانات فرودگاه آنتالیا

 • پارکینگ تا 15 دقیقه رایگان
 • اینترنت در بخش CIP و VIP رایگان
 • رستوران و کافه ها
 • فریشاپ
 • نمازخانه
 • اتاق کودک
 • انبار
 • کلینیک
 • دستگاه خود پرداز

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *